FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Kalkulator doboru kabli i przewodów został stworzony z myślą przede wszystkim o projektantach instalacji elektrycznych, wykonawcach oraz Inspektorach Nadzoru. Dzięki naszemu narzędziu, w krótki i przyjazny sposób jesteś w stanie zaprojektować linię WLZ, kabel zasilający nietypowy odbiornik czy – będąc Inwestorem – kabel zasilający garaż czy warsztat. A to wszystko w zgodzie z Polskimi Normami.

Jak to działa? W kalkulatorze zaimplementowano wymagania i kryteria z norm PN-HD 60364-5-52:2011 i N-SEP-002. Dzięki temu – po doborze kabli i przewodów w naszym kalkulatorze masz pewność, że niezależnie od wyboru producenta okablowania – na budowie nie będzie żadnych problemów. Dodatkowo masz możliwość z korzystania z kalkulatora doboru kabli działających podczas pożaru.

Już niedługo pojawią się kolejne kalkulatory między innymi pozwalające dobrać gabaryt rur, koryt i drabin.

Nasze kalkulatory zostały napisane w oparciu o tabele i wzory z aktualnych Polskich Norm. Do doboru kabli nasz kalkulator korzysta z tabel obciążalności prądowej z normy PN-HD 60364-5-52. Dodatkowo korzysta z tabel współczynników uzależniających długotrwałą obciążalność prądową od temperatury – rozgraniczając współczynniki kabli umieszczonych w ziemi gdzie temperaturą odniesienia jest 20°C.
Ponadto aplikacja oblicza dopuszczalną obciążalność prądową w zależności od tego czy kable zasilające odbiornik są ułożone w wiązkach. Spadki napięcia liczone są z wzorów umieszczonych w normie N SEP-E-002, dodatkowo uwzględniając zwiększony przekrój żył przy układaniu kabli w wiązkach.

We wszystkich obliczeniach kalkulator bierze pod uwagę współczynniki i parametry, które są najbardziej restrykcyjne – dzięki temu masz pewność, że dobrany kabel będzie pracował poprawnie.

Poprawny dobór kabli w oparciu o normy jest procesem skomplikowanym i wymagającym poświęcenia wielu godzin na szukaniu odpowiednich wzorów, tabel czy parametrów, które należy sprawdzić w trakcie doboru kabli. Nasze narzędzie sprawdza to wszystko za Ciebie – informując o poprawnym doborze na bieżąco. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś w stanie szybko dobrać kabel i wygenerować wydruk w postaci tabeli z doborem kabli w PDF. Idealny załącznik do dokumentacji projektowej.

Nie, nasza aplikacja jest zaimplementowana na stronie www.app.kalkulatorelektryka.pl – dzięki temu możesz z niej korzystać gdziekolwiek jesteś, korzystając z jakiegokolwiek urządzenia z dostępem do internetu i aktualnej przeglądarki WWW. Wszystkie obliczenia, parametry, dane – zapisywane są w chronionych oraz archiwizowanych bazach danych u nas na serwerach. Z konta możesz korzystać wraz z pracownikami – w aktualnych planach – wystarczy, że jednocześnie pozostanie jeden z Was zalogowany – w przypadku logowania kilku osób na jedno konto – jeden z Was zostanie wylogowany.

W przyszłości planujemy uruchomienie planów dla firm czy korporacji w których będzie mogło korzystać wiele osób jednocześnie pracując nad danymi projektami.

Rejestracja w serwisie jest w pełni darmowa. Po rejestracji otrzymujesz 7 dniowy okres próbny, podczas którego możesz skorzystać z dostępnych kalkulatorów bezpłatnie. Po tym czasie dostęp do kalkulatorów zostaje zablokowany (nadal masz jednak dostęp do swojego konta).

Koszt dostępu do pełnej wersji aplikacji to 49,99 zł netto + 23% podatku VAT za 30 dni. To oznacza, że dostęp do serwisu jest w postaci subskrypcji. Aby zadbać o bezpieczeństwo naszych użytkowników – obsługę płatności powierzyliśmy serwisowi PayU.pl. W związku z powyższym na naszej stronie i naszych serwerach nie są przechowywane żadne dane dot. płatności.

 

Subskrypcję można w każdym momencie wycofać – Twoje konto będzie nadal aktywne (wraz z dostępem do wykupionych kalkulatorów) do czasu zakończenia okresu za który została pobrana opłata.